REKLAMA

Wasze sprawy

Jak obrabiają nam domy

Opublikowano 16 marca 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Metoda na śpiocha

Głuche telefony o różnych porach dnia, nieznane osoby kręcące się w okolicy mieszkania, na wycieraczce pod drzwiami niedopałki papierosów, zapałka wetknięta w najtrudniejszy do sforsowania zamek to zdaniem mundurowych pierwsze symptomy, że przestępcy interesują się naszym mieszkaniem.

 Metoda na szklarza

Przez okna złodzieje wchodzą najczęściej do mieszkań położonych na parterze bądź pierwszym piętrze lub do mieszkań na ostatnim piętrze. Kraty zewnętrzne zwykle nie stanowią dla nich przeszkody nie do pokonania. Kilka chwil zajmuje im ich przepiłowanie, a potem wyważenie okna.

Metoda na Konia Trojańskiego

Od niedawna policjanci ostrzegają przed osobami, które ofiarowują na ulicach breloczki do kluczy. Złodzieje wręczają breloczki pod pozorem akcji promocyjnych. Taki podarunek może być swego rodzaju „Koniem Trojańskim”. Urządzenie ma wbudowany elektroniczny czip, za pomocą którego przestępcy są w stanie ustalić nasze położenie. Gdy wiedzą, że opuściliśmy mieszkanie, dokonują włamania.

Metoda na policjanta

Złodzieje wchodzą do mieszkania ubrani w policyjne kamizelki. Twierdzą, że muszą wszystko zabezpieczyć na poczet prowadzonego śledztwa. Oczywiście to lipa. W ten sposób spokojnie plądrują mieszkanie.

Napisz komentarz »