REKLAMA

Samorząd

Wójt wprowadził socjalizm

Opublikowano 16 marca 2018, autor: Justyna Bareła

Wojciech Olszewski, wójt Wymiarek, dał podwyżki swoim urzędnikom.

Choć pensje wzrosły z początkiem roku, radni dyskutowali o tym dopiero w piątek, 9.03. Na spotkanie nie zaprosili wójta. Jak ustaliliśmy, W. Olszewski postanowił, że pensja zasadnicza jego pracowników wynosić ma 2 tys. 500 zł brutto.

Rozmawiamy z wójtem. Pytamy o podwyżki.

– Tak, pensje pracowników są podniesione – potwierdza wójt Wojciech Olszewski. – Pracownicy narzekali na nie, odkąd przyszedłem tu do pracy ponad 4 lata temu. Mówili, że wyższe są na kasie w markecie. Stawki pensji podstawowej pracownika wynosiły około 2 tys. 100-200 zł. Zastosowałem prawo socjalizmu, czyli pensję zasadniczą dałem wszystkim równą – po 2 tys. 500 zł. Doliczana jest do niej tylko wysługa lat, nie ma żadnych innych dodatków. Inną stawkę ma skarbnik gminy, ale też jej odpowiedzialność jest inna – dodaje wójt. 

Skarbnik Magdalena Kuros zarabia po podwyżce 6 tys. 300 zł (4,5 tys. zł pensji, tysiąc dodatku stażowego i 800 zł funkcyjnego), wcześniej było to około 4 tys. 500 zł.

– Niektórych taka stawka może kłuje w oczy, ale i tak jest niższa od wszystkich sąsiednich gmin. Radnym nie przeszkadzało, że gdy pani skarbnik zaczynała pracę, dostawała do ręki 2 tys. zł. Przykro mi tylko, że nikt mnie nie zaprosił na spotkanie radnych. Skoro dyskutowano nad moją decyzją, miałbym okazję chociaż ją wytłumaczyć – dodaje W. Olszewski. 

– Rozmawialiśmy o sprawach ważnych dla gminy, ale to było spotkanie robocze, nie będzie z niego oficjalnego protokołu – mówi Marek Czarkowski, przewodniczący komisji rewizyjnej.

– Ja nie byłam organizatorem tego spotkania, więc nie będę się wypowiadać nad jego organizacją – ucina temat przewodnicząca Rady Gminy, Halina Kiszka.

 

Napisz komentarz »