REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Szukają pięknych twarzy

Opublikowano 16 marca 2018, autor: bj

Pracuje w modelingu, mieszka w stolicy, ale o Żarach – swoim mieście – nie zapomina. Wraz z ekipą z agencji modelek już za dwa tygodnie szukać będzie u nas nowych twarzy.

Tomasz Lasek (30 l.), rodowity żaranin, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa, po maturze wyjechał na studia do Poznania, a później przeprowadził się do Warszawy. Od 7 lat pracuje w modelingu.

– Umiem wypatrzyć w tłumie osoby, które nadają się do pracy jako model czy modelka. Będąc w większej grupie, na imprezie, koncercie, włączam przycisk „szukanie” i rozglądam się, czy ktoś się nadaje. To tak zwane zboczenie zawodowe  -śmieje się T. Lasek, który pracuje w agencji UNITEDforMODELS. I dodaje: – Najdziwniejszym miejscem, w którym spotkałem kandydatkę na modelkę, był Kasprowy Wierch.

Jak mówi, średnio do agencji zgłasza się 50-70 osób na tydzień, z czego niewielka część zapraszana jest na casting.

– Ja sam nie skupiam się na tym, czy aktualnie w modzie są blondynki czy brunetki, czy może dziewczyny z diastemą – zapewnia.

W agencji jest odpowiedzialny za castingi. A także za przygotowanie do nich modelek, zdjęć z sesji do portfolio, stronę internetową.

 

Odwiedza i szuka

Wkrótce Tomasz w poszukiwaniu nowych twarzy zawita do Żar. Cating, który organizuje dla agencji, odbędzie się w sobotę, 31 marca, w Havana Pub Pizzeria przy ul. Moniuszki 11, w godz. 12-14. Zgłaszać mogą się dziewczyny (minimum 170 cm wzrostu) w wieku 14-22 lat oraz panowie (minimum 183 cm wzrostu) w wieku 15-27 lat. Na miejscu wypełnią formularz oraz będą mieli zrobione zdjęcia. Chętni powinni przyjść bez makijażu, a dziewczyny dodatkowo proszone są o zabranie butów na obcasie i gumki do włosów.

Tomasz zdradza, że dla agencji pracuje już kilkoro żaran. To Agata Szewioła (Miss Polski 2010), Robert Olszański, odkryty na poprzednim castingu w Żarach, który był na już na kontrakcie w Mediolanie, a w Polsce chodził w pokazach takich projektantów i marek jak Paprocki & Brzozowski, Vistula, Tomasz Ossoliński, Robert Kupisz czy Rodrigo De la Garza, a także Aleksander Fularski, który na swoim koncie ma kampanię m.in. dla marki Bytom i współpracę z firmami CROPP, HOUSE, RESERVED, TOP SECRET.

 

Wygląd i charakter

Ostatnio Tomkowi udało się znaleźć dwóch nowych podopiecznych z Żar ? Wiktora Dydyńskiego i Wiktorię Poniewierkę.

– Przygotowujemy ich do pracy w tej branży – zdradza Tomek.

A co powinni wiedzieć kandydaci na modelki i modeli?

– Niezmiennie w tej branży mile widziane są szczupłe modelki i modele z wysportowaną sylwetką. Oni wiedzą, że pracują ciałem, o które muszą dbać. Ładna cera, zadbane paznokcie czy zdrowe włosy to wizytówka każdej modelki i modela. Oczywiście wygląd zewnętrzny jest ważny, natomiast to charakter i osobowość mają największy wpływ na fakt, w jaki sposób potoczy się kariera danej osoby – kończy T. Lasek.

Napisz komentarz »