REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pani wójt wije gniazdko

Opublikowano 16 marca 2018, autor: TR

Remont Urzędu Gminy w Tuplicach kosztuje 559 tys. zł. Wymieniane są okna, dach, centralne ogrzewanie, ocieplana elewacja. O nowym gabinecie, koncertach i pieniądzach rozmawiamy z Katarzyną Kromp, wójt gminy Tuplice.

„Regionalna”: Skąd pomysł na remont gabinetu wójta?

Katarzyna Kromp: Jesteśmy w trakcie termomodernizacji budynku Urzędu Gminy. Przy wymianie okien, instalacji zniszczyła się stara boazeria i to trochę wymusiło remont wewnątrz budynku. Początkowo miało to wyglądać tak, że usuwamy starą i łatwopalną boazerię i robimy ściany na gładko, ale po zbiciu tynku okazało się, że mamy fajną cegłę, do tego charakterystyczne zakola nad oknami czy drzwiami. Szkoda było znowu to schować pod tynkami. Ostateczny pomysł był taki, że będzie surowo, kamień, drewno, trochę stalowych dodatków.

Oprócz stołu i biurka, mebli tutaj nie ma. Dlaczego?

Z doświadczenia wiem, że im mniej gabarytów, tym łatwiej się pakować, dlatego mam tylko to, co jest potrzebne. Biurko jest stare jak świat, sama je odnowiłam. Stół i krzesła – moje prywatne, wyszukane gdzieś w Polsce, póki tu jestem, jeszcze parę rozmów z fajnymi ludźmi przy tym stole się odbędzie.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 664

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »