REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Sąd po stronie dyrektorki

Opublikowano 16 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Nie było podstaw do unieważnienia przez burmistrza konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu – tak uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku konkurs na dyrektora Dwójki wygrała dotychczasowa szefowa, Dorota Maćkowska. Burmistrz go unieważnił, bo uznał, że w komisji konkursowej zasiadła osoba, którą dyrektorka ujęła w arkuszu organizacyjnym w trwającym właśnie roku szkolnym. Daniel Marchewka uznał, że nauczycielka mogła kierować się prywatnym interesem, oddając głos na Maćkowską.

Burmistrz mianował p.o. dyrektora Beatę Purwiel, natomiast Maćkowską oddelegowano do świetlicy. Była dyrektorka odwołała się od decyzji burmistrza do wojewody. Ten przyznał jej rację. Burmistrz nie przywrócił Maćkowskiej na jej poprzednie stanowisko. Za to na decyzję wojewody poskarżył się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 7 marca WSA oddalił skargę burmistrza.

D. Marchewka dalej nie zamierza przywracać Maćkowskiej na stanowisko. Za to zapewnia, że ogłosi kolejny konkurs na dyrektora SP nr 2, już wiosną.

  – Było zbyt wiele kontrowersji w związku z poprzednim konkursem, dlatego zostanie powtórzony – tłumaczy burmistrz.

D. Maćkowska odmówiła komentarza. W sądzie pracy może dochodzić rekompensaty z tytułu utraty dodatków, jakie przysługiwałyby jej jako dyrektorce za okres od września ubiegłego roku.

Napisz komentarz »