REKLAMA

Sport

Chromik walczył o honor

Opublikowano 16 marca 2018, autor: Magorzata Fudali Hakman

Cztery dni trwały rozgrywki European Youth Basketball League U-17 w koszykówce. Do Żar przyjechało 8 zespołów z Finlandii, Holandii, Macedonii, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Juniorzy Chromika Żary rozegrali cztery mecze, dwa przegrali, dwa wygrali.

Pierwsze spotkanie z BC Megyeri Tigers wygrali 57:56 po bardzo zaciętej walce. Jakub Morgiel w ostatniej sekundzie spotkania rzucił decydującego kosza dającego wygraną miejscowym oraz nadzieję na awans do finału.

W drugim dniu żaranie niestety przegrali swój drugi mecz z BC MuKi 57:68, grzebiąc tym samym swoje szanse na awans do turnieju finałowego na Litwie.

W trzecim dniu spotkanie z KK Feniks 2010 tylko do połowy było wyrównane. Potem goście uciekli podopiecznym Łukasza Rubczyńskiego i gospodarze, mimo pościgu, nie zdołali ich dogonić. Trudno wygrać mecz, demonstrując 26% skuteczność w rzutach osobistych.

Ostatnie spotkanie z teoretycznie najsłabszym London United było tylko formalnością i walką o honor. Żaranie sprostali wyzwaniu i wygrali ostatni mecz turnieju 90:49, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Tylko ciężka praca

Do najlepszej piątki turnieju został wybrany Kacper Porada, wyróżniający się zawodnik Chromika.

? To było bardzo dobre doświadczenie dla moich zawodników. Widać progres po turnieju na Węgrzech. Nie możemy równać się z drużynami, które trenują po 17 godzin tygodniowo, jak na przykład zwycięzcy turnieju BC MuKi z Finlandii. My w najlepszym razie ćwiczymy po 6 godzin – podsumował turniej Ł. Rubczyński, trener Chromika Żary. – Najważniejsze, że zawodnicy poczuli, że ciężką pracą można wiele osiągnąć.

Napisz komentarz »