REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Władze miasta o nas zapomniały

Opublikowano 16 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Żalą się mieszkańcy na ogromne wyrwy i dziury na drodze dojazdowej do ich bloków przy ul. Lotników w Szprotawie. Na pomoc wezwali „Regionalną”.

Szprotawianie uważają, że władze miasta o nich zapomniały.

– Wiele razy prosiliśmy burmistrza o naprawę drogi dojazdowej i podwórka. W sezonie jesienno-zimowym ich stan woła o pomstę do nieba! – mówi Elżbieta Zarębska, która wezwała na pomoc „Regionalną”. – Po każdym deszczu mamy bajora pod oknami. Dziura na dziurze.

– Nie możemy się doprosić choćby utwardzenia drogi i podwórka – dodaje Michał Wałęga. – Na środku posesji jest stary plac zabaw, który również wymagałby naprawy i wymiany urządzeń. Do tego straszy tu fundament po zdemontowanym kiosku i poniszczone ławki.

Po naszej interwencji, Jan Litwinka, kierownik wydziału inwestycyjnego w Urzędzie Miasta, jeszcze tego samego dnia (wtorek, 13 marca) wybrał się na wizję lokalną na ul. Lotników.

– Mamy ograniczony budżet, ale postaramy się jeszcze przed Wielkanocą wyrównać drogę – obiecuje kierownik. – Zniszczoną drabinkę zdemontujemy, podobnie jak fundament po kiosku. Na placu zabaw pojawi się nowe urządzenie dla dzieci.

Napisz komentarz »