REKLAMA

Sport

Supergimnastycy

Opublikowano 16 marca 2018, autor: Norbert Królik

Cztery medale zdobyli akrobaci z UKS Piramida Żary w Międzywojewódzkich Zawodach im. Janusza Kusocińskiego, które odbyły się w ubiegły weekend (10-11 marca) w Zielonej Górze i Sulechowie.

Na najwyższym stopniu podium stanęła czwórka chłopców w składzie: Julian Thomas, Krzysztof Markulak, Michał Kols i Piotr Królik oraz trójka dziewcząt, w której wystąpiły: Amelia Fajkierz, Agata Pisarska i Maja Kowalewska.

Srebrne medale zdobyły: trójka dziewcząt kl.II – Natalia Grubizna, Aleksandra Drozdek i Milena Kicuła i dwójka mieszana – Antonina Polus i Jan Gorzelak.

Bardzo dobrze w silnie obsadzonych zawodach zaprezentowali się również inni zawodnicy Piramidy. Tuż za podium znalazły się trójki dziewcząt składach: Nikola Grochulska, Kornelia Koczorowska i Antonina Niedzielan oraz Marika Woźniak, Julia Jankowska i Paulina Kiełb. A 7. miejsce w kl. III zajęła dwójka dziewcząt – Maja Harasim i Lena Kwasigroch.

W zawodach wystąpiło 170 zawodników z 8 klubów. Żarską Piramidę reprezentowało 30 młodych akrobatów.

– Start w zawodach uważam za bardzo udany. Wszyscy zawodnicy poprawnie wykonali swoje układy – mówi Helena Drapała, prezes klubu UKS Piramida.

W sztabie szkoleniowym oprócz H. Drapały są również Teresa Bączkowska i Wioletta Skubińska.

Napisz komentarz »