REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Noc w lesie

Opublikowano 16 marca 2018, autor: jb

Około 16 godzin spędził w lesie 101-letni mieszkaniec Dzikowic. Rodzina, znajomi, sąsiedzi i służby ratunkowe szukali mężczyzny w nocy z piątku na sobotę (9/10.03.).

Mężczyznę widziano po raz ostatni około godz. 16:00, gdy jechał rowerem w kierunku cmentarza. Rodzina zaniepokojona jego nieobecnością służby ratunkowe zawiadomiła po godz. 20:00.

Poszukiwania prowadziło 26 policjantów z Żagania i Szprotawy oraz 31 strażaków m.in. ze Szprotawy, Suchej Dolnej, Borowiny, Dzikowic i Długiego.

– Do poszukiwań został użyty pies patrolowo-tropiący, kamery termowizyjne, noktowizor oraz quad – wymienia sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu. Ratownicy przeszukiwali pola, las. Do akcji wezwano nawet helikopter. Mężczyzna został zauważony przed godz. 8:00 na drodze w okolicach Pasterzowic. Szedł drogą bez roweru, w rękach miał gałązki brzozy.

– 101-latek oświadczył, że całą noc spacerował po lesie. Widział światła i błyski policyjnych sygnałów, ale nie myślał, że mają one z nim związek – dodaje A. Jaszczuk.

Mężczyzna został przewieziony na obserwację do szpitala.

Napisz komentarz »