REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Koncert nadziei

Opublikowano 16 marca 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Uczniowie Szkoły Katolickiej w Żarach organizują niezwykły koncert charytatywny pod honorowym patronatem biskupa Tadeusza Lityńskiego, by wesprzeć leczenie swojej koleżanki, Iwonki Lewandowskiej (17 l.). Koncert odbędzie się w czwartek, 22.03.

Iwonka Lewandowska (17l.) z Żar urodziła się bez biodra. Przeszła już trzy poważne operacje. Aby mogła odzyskać sprawność, potrzebuje kosztownej protezy i rehabilitacji. Całość będzie kosztowała ponad 50 tys. zł. Społeczność Szkoły Katolickiej w Żarach, do której chodzi Iwonka, postanowiła pomóc jej zebrać potrzebną kwotę. Zorganizowali w tym celu „Koncert nadziei”, na który serdecznie zapraszają wszystkich ludzi o wielkim sercu, którzy również zechcą pomóc Iwonce w walce o jej przyszłość.

 – Moja córka nigdy się nie skarży – mówi Zofia Lewandowska, mama Iwonki. – Od dziecka była bardzo obowiązkowa i uśmiechnięta. Przeszła już trzy operacje, a to będzie to jej siódma proteza. Mam nadzieję, że będzie mogła chodzić bez kul. Iwonka jest teraz w Niemczech, 13 lutego miała operację. W Polsce nikt nie chciał się podjąć rekonstrukcji biodra. To wszystko jest bardzo kosztowne, dlatego już teraz chcę podziękować rodzinie, naszym przyjaciołom i wszystkim, którzy okazali nam wsparcie – dodaje wzruszona kobieta.

W szkole ją kochają

Iwona to wrażliwa dziewczyna, która w przyszłości chciałaby zostać lekarzem. Jej ulubionymi przedmiotami są matematyka i fizyka. Lubi odpoczywać, czytając powieści fantasy. Choć życie jej nie rozpieszcza, dzielnie stawia czoła rzucanym jej wyzwaniom.

– Iwona jest wspaniałą, bardzo inteligentną i skromną dziewczyną – mówi Małgorzata Penkal, dyrektor Szkół Katolickich w Żarach. – Społeczność naszej szkoły jest bardzo zżyta, dlatego postanowiliśmy zorganizować koncert, na którym zbierane będą fundusze na kupno protezy i rehabilitację – mówi M. Penkal.

Śpiew, taniec i kabaret

Koncert odbędzie się w czwartek, 22 marca. Rozpocznie się o godz. 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Katolickiej przy ul. Kalinowskiego 15. Wejście jest darmowe. Podczas koncertu, wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek. Na rzecz Iwonki można przekazać też swój 1% podatku.

– Oprócz młodzieży z naszej szkoły, wystąpią również dzieci z Gimnazjum nr 1, zespół Piruet oraz dzieci z przedszkola Groszki – mówi Wioleta Tracz, nauczycielka Iwonki. – Nasi goście wysłuchają koncertu, obejrzą pokaz tańca i kabaret – wylicza. I bardzo wszystkich zachęca do przyjścia i wsparcia Iwonki.

Podaruj Iwonce swój 1% podatku
W zeznaniu podatkowym wpisz: KRS 0000226818
CARITAS Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej ul. Kościelna 6, 65-074 Zielona Góra
PKO BP S.A. lo/Zielona Góra nr 24 1240 6843 1111 0010 6092 0286 z dopiskiem: Działalność charytatywna C-P-624/2000

Napisz komentarz »