REKLAMA

Sport

Żary lepsze od Żagania

Opublikowano 16 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Żarski Prus okazał się lepszy od żagańskich tenisistów w drugiej rundzie V Lubuskiej Ligi Tenisa Stołowego.

 Tenisiści ŻSTS III Żagań nie wykorzystali atutu własnej hali (w sobotę, 10 marca) i przegrali po zaciętych pojedynkach. UKS Prus II jest wiceliderem rozgrywek w grupie „A” i  walczy o awans do wyższej ligi. Z kolei żagańscy tenisiści zajmują 4. miejsce i mają już 11 punktów straty do lidera. ŻSTS III wystąpił w składzie: Bogdan Drąg, Sławomir Rady, Tomasz Jakimczuk, Tomasz Hryńczuk i Zbigniew Zaciek; UKS Prus II: Bartłomiej Maracz, Krzysztof Korkuś, Krzysztof Gierczak i Jarosław Czyżewski.

W innych meczach V ligi UKTS Olimpia Lubsko rozgromił KS Pogoń II Wschowa 17;1 a  UKS Czarni Żagań nie dał rady Fiber III Nowogród Bobrzański, przegrywając 3:15.

Z kolei w meczach III ligi, w grupie „A” tenisiści ŻSTS wygrali na wyjeździe z UKS-em Witniczanin 10:5, a w grupie „B” ULKS Uczniak Szprotawa uległ MKS Tęcza Krosno Odrzańskie 3:10.

Grali również IV-ligowcy. W grupie „A” ŻSTS II Żagań nie dał rady LZS Jedność Podmokłe, przegrywając 6:10, natomiast w grupie „B” UKS Prus Żary rozgromił Fiber Nowogród Bobrzański 10:2, podobnie jak UKS Teja Łęknica – KS Pogoń Wschowa (10:1).

Napisz komentarz »