REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Sprzątaj i nie dokarmiaj!

Opublikowano 16 marca 2018, autor: Justyna Bareła

Dziki w Żaganiu nie odpuszczają.

– Nie mogłem w poniedziałek, 12 marca, wyjechać z garażu, bo cała droga była zarzucona śmieciami rozniesionymi przez dziki – mówi Tadeusz Wieczerzyński, mieszkaniec ul. Lubuskiej (dawniej Buczka).

Dziki po raz kolejny wybrały się na spacer pomiędzy blokami.

– Niestety, spora w tym wina nas samych – mieszkańców. Przy blokach są kubły na śmieci, a i tak dużo leży porozwalanych dookoła. Co z tego, że nie spotkałem dzika na drodze, skoro całe pobocza są zryte, a żeby spokojnie wyjechać z garażu, najpierw muszę rozrzucone przez dziki śmieci odgarniać z drogi? – przyznaje pan Tadeusz. I apeluje: – Wszystkim nam chyba zależy, żeby dziki jak najszybciej wróciły do lasu, więc warto, żebyśmy chociaż minimalnie zadbali o to sami.

W Żaganiu Starostwo Powiatowe czeka na wyznaczenie terminu odstrzału 50 dzików, które odwiedzają ogródki działkowe przy ul. Starowiejskiej. Urząd Miasta sprawdza, czy może zastosować procedurę odłowu zwierzyny z centrum miasta. Póki co, Straż Miejska apeluje, by zwierzętom nie zostawiać żadnego jedzenia i śmieci, żeby nie wychodziły po nie z lasu.

Napisz komentarz »