REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Kamery na Zawiszy

Opublikowano 09 marca 2018, autor: Michalina Kozarowicz

W tym roku na osiedlu Zawiszy Czarnego w Żarach powstanie miejski monitoring. Mieszkańców obserwować będzie aż 14 kamer.

Według założeń, mają one być rozmieszczone w 6 punktach. Pierwszy z nich to wiata przystankowa oraz wjazd na teren osiedla, miejsce ma być obserwowane przez 2 kamery.  Drugim punktem jest ulica wjazdowa na teren osiedla i pas drogowy wzdłuż sklepów. W tym rejonie zostaną zamontowane 3 kamery. Dwa następne punkty będą monitorować drogi wokół osiedla. Przeznaczonych zostało na to aż 6 kamer. Dzieci bawiące się na placu zabaw też będą obserwowane. Pod czujnym okiem kamery znajdzie się też siłownia plenerowa.

Obraz na żywo

Obraz z kamer ma być przesyłany do Centrum Monitoringu w Powiatowej Komendzie Policji w Żarach i siedziby Straży Miejskiej. Wykonawca inwestycji będzie musiał także zapewnić szerokopasmowe łącze internetowe, które zapewni transmisję na co najmniej 3 lata. Zapis z kamer ma być archiwizowany na miejscu i dostępny przez co najmniej 30 dni.

   Do końca sierpnia 

Monitoring ma być gotowy do 30 sierpnia.  W budżecie miasta na ten cel zaplanowano 150 tys. zł. Jednak dopiero po wykonaniu kosztorysów przez firmy, które zgłoszą się do przetargu, będzie tak naprawdę wiadomo, ile kosztować będzie ta inwestycja.

Napisz komentarz »