REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Czy dzieci będą bezpieczne?

Opublikowano 09 marca 2018, autor: Norbert Królik

Pytają rodzice uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Parkowej w Żarach. Urzędnicy postanowili przenieść ich dzieci do budynku gimnazjum przy ul. Broni Pancernej.

We wtorek (6.03.) w sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym doszło do spotkania zaniepokojonych rodziców z Ewą Tabaczyńską, dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz przedstawicielami Urzędu Miasta – Olafem Napiórkowskim, wiceburmistrzem Żar i Elżbietą Maj, naczelnikiem wydziału oświaty.

Wcześniej, w środę, 28.02., radni miejscy podjęli jednogłośnie uchwałę dotyczącą przenosin uczniów z jednego budynku do drugiego. Tak stanie się już od września.

– Mamy teraz klęskę urodzaju, jeżeli chodzi o uczniów i nie mieścimy się w murach naszej szkoły ? argumentowała konieczność przeniesienia uczniów do innego budynku dyrektorka.

– Na Broni pancernej jest dwa razy więcej klas, są gabinety biologiczny, chemiczny, czego brakuje tutaj ? dodawał O. Napiórkowski.

Przedszkolaki do przedszkola

Rodzice zwracali uwagę głównie na sprawy bezpieczeństwa dzieci po przenosinach.

– Wybraliśmy tę szkołę, bo to była mała szkoła, w której nasze dzieci czuły się bezpiecznie. Teraz przeniesiecie nam dzieci do molocha, w którym na dodatek cały czas są gimnazjaliści. Czy będą tam bezpieczne? ? dopytywali rodzice na spotkaniu.

Urzędnicy zapewniali, że w nowej siedzibie szkoły będą przeprowadzone inwestycje, żeby dostosować ją do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Obiecywali również, że najmłodsze dzieci nie będą miały styczności z najstarszymi.

Rodziców interesowała również sprawa organizacji przedszkola, bo w tej chwili kilka oddziałów przedszkola mieści się w budynku szkoły.

– Wszystkie dzieci będą przeniesione do budynku przedszkola. Mamy pieniądze na remont poddasza ? zapewniała E. Tabaczyńska.

Według planów Urzędu Miasta, do budynku szkoły przy ul. Parkowej ma się w przyszłości przenieść Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Napisz komentarz »