REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

To próba zastraszenia

Opublikowano 09 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Mówią Krzysztof Skiba i Maciej Boryna. Walczyli o czyste powietrze i zdrowie mieszkańców gmin Szprotawa oraz Małomice. Teraz będą się tłumaczyć w sądzie.

Krzysztof Skiba i Maciej Boryna od ponad dwóch lat głośno i publicznie domagają się, aby składowisko odpadów przemysłowych w Kartowicach zostało zamknięte. Twierdzą, że jest źródłem smrodu, który codziennie wdychają mieszkańcy obu gmin. I mają dowody na to, że z instalacji wyciekały substancje chemiczne. Mało tego, sąsiedzi Skiby z ul. Podgórnej, a więc jednej z najbliżej położonych ulic przy składowisku, na łamach „Regionalnej” twierdzili, że chorują przez składowisko. Tydzień po publikacji ich domy zostały obrzucone jajkami. Przez kogo? Tego policja nie ustaliła.

 

Zdrowie i przyszłości naszych dzieci

Działania Skiby i Boryny przyniosły efekt – w lutym właściciel składowiska odpadów – wrocławska spółka SUEZ Zachód – zdecydował o jego zamknięciu i rekultywacji.

Kilka dni temu Skibę i Borynę spółka pozwała do sądu – o zniesławienie na łamach prasy, z art. 212 kodeksu karnego. Właścicielom spółki nie spodobała się medialna burza, jaką obaj panowie wywołali wokół składowiska, do tego masa pism wysłanych do różnych instytucji z prośbą o interwencję i zamknięcie składowiska, a także happeningi pod jego bramą.

Sąd Rejonowy nie wyznaczył jeszcze terminu pierwszego posiedzenia. A co na to Boryna i Skiba?

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 344

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »