REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy, Zdrowie

Urologia do zamknięcia

Opublikowano 09 marca 2018, autor: bj

Pieniędzy na urologię w 105. Szpitalu Wojskowym nie chce dać Narodowy Fundusz Zdrowia. Oddział może być zamknięty już z końcem marca! To samo grozi też poradniom. Lekarze mówią: – Naszych chorych nie będzie miał kto przejąć!

Zamknięcie grozi oddziałowi urologii przy chirurgii w filii 105. Szpitala Wojskowego w Żaganiu. I to już od kwietnia. Umowę z NFZ szpital ma tylko do końca marca. W połowie lutego została ogłoszona decyzja, z której wynikało, że pododdział chirurgii onkologicznej i urologii nie będzie już finansowany przez NFZ. Odwołanie szpitala z 23.02. nie zostało uwzględnione. Ogłoszenie o zaprzestaniu finansowania NFZ ogłosił 6.03.

Co to oznacza dla pacjentów?

Tym samym tzw. urologię jednego dnia w ramach kontraktu z NFZ wykonywać będzie  w woj. lubuskim tylko „Uro-Laser”z Sulechowa i Specjalistyczne Centrum Medyczne „Urolog” z Zielonej Góry.

– Setki ludzi czekają u nas w kolejce do zabiegów. Swoim zasięgiem obejmujemy całą południową część województwa i tereny ościenne, gdzie żyje mniej więcej ćwierć miliona mieszkańców. Czyli powiaty żarski, żagański, a także krośnieński i część bolesławieckiego. Teraz będziemy musieli ich odsyłać – komentuje Sławomir Gaik, dyrektor 105. Szpitala Wojskowego w Żarach.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 575

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »