REKLAMA

Samorząd

„Jedynki” PiS-u

Opublikowano 09 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie Prawo i Sprawiedliwość zwiera szyki przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Znamy już „jedynki” na listach kandydatów do Rady Powiatu.

Z okręgu Żagań pierwszy na liście będzie przewodniczący zarządu powiatu PiS, Jerzy Bielawski. Obecnie radny powiatowy, Bielawski marzy o tym, aby zostać starostą żagańskim po raz drugi. – Nie ukrywam, że chciałbym zostać starostą. Poprawić współpracę na linii miasto – powiat – mówi szef partii w powiecie.

„Jedynką” w okręgu Szprotawa – Małomice – Niegosławice będzie Piotr Ciołka, dyrektor Samorządowego Zakładu Komunalnego w Niegosławicach, w okręgu Brzeźnica – gmina Żagań – Leon Cuprych (obaj są obecnie radnymi powiatowymi), w okręgu Iłowa – Wymiarki – Gozdnica – Józef Brzezicki, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Iłowej.

– To bardzo doświadczeni samorządowcy, pan Cuprych od wielu lat jest radnym powiatowym, pan Brzezicki był przewodniczącym Rady Miasta w Iłowej – mówi Bielawski.

 

Na wójta i burmistrza

Do Sejmiku Wojewódzkiego żagański PiS wystawia Ewę Gancarz, nauczycielkę i byłą przewodniczącą Rady Powiatu. Drugie miejsce na liście do Sejmiku ciągle jest nieobsadzone.

– Ewa chce do Sejmiku, choć wcześniej ją forsowaliśmy na  burmistrza Szprotawy. Czekamy na jej ostateczną decyzję – mówi szef partii.

Za to pewnym kandydatem PiS-u na wójta gminy Żagań jest Leszek Ochrymczuk, kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wiechlicach, obecnie radny gminy Żagań.

Ze startu pod szyldem partii zrezygnował za to Sebastian Kulesza, który chce zostać burmistrzem Żagania.

– Być może wystartuję z własnego komitetu lub którego z żagańskich ugrupowań nie związanych z żadną partią. Prowadzę rozmowy z różnymi osobami – ucina Kulesza.

Bielawski dodaje, że niewykluczone, że PiS może poprzeć Kuleszę, nie wystawiając własnego kandydata na burmistrza Żagania.

– Pan Kulesza jest nadal naszym członkiem. Liczymy, że zmieni zdanie i zostanie naszym kandydatem – dodaje J. Bielawski.

Napisz komentarz »