REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Egipskie ciemności na Nocznickiego

Opublikowano 09 marca 2018, autor: Justyna Bareła

– Tak dłużej być nie może. To jest niebezpieczne – żalą się mieszkańcy ul. Nocznickiego w Żaganiu.

Przy ul. Nocznickiego (wzdłuż szkoły) jest siedem lamp oświetlenia ulicznego.

– Trzy z nich nie świecą. Większość stawiana tu była w latach 80. ubiegłego wieku, czyli swoją świetność mają już za sobą.  Kiedy dłużej utrzymuje się deszcz albo śnieg, są tutaj zwarcia, spięcia i któraś z lamp zawsze nie świeci – mówi Zygmunt Sikora.

– To jest po prostu uciążliwe. Rodzice popołudniami odbierają dzieci ze szkoły w zupełnych ciemnościach. Z przerażeniem obserwowałem ostatnio, jak na nieoświetlonym parkingu pomiędzy rodzicami i dziećmi próbował zawrócić szkolny autobus. A to tylko fragment przy szkole. Kawałek dalej przy przystanku autobusowym kolejna lampa nie świeci. Tak dłużej być nie może – dodaje Ireneusz Szaniawski.

Pierwszy etap remontu ul. Nocznickiego zaplanowany jest w budżecie miasta na bieżący rok. Na wymianę nawierzchni drogi i m.in. oświetlenia na ledowe miasto ma 250 tys. zł. Trwają przygotowania do przetargu, ale prace ruszą najprawdopodobniej w okolicach wakacji.

– Nie wyobrażamy sobie, żeby do tego czasu było tutaj ciemno – mówi I. Szaniawski.

Każdorazowe awarie ulicznego oświetlenia mieszkańcy do tego czasu powinni zgłaszać w Urzędzie Miasta.

– Oświetlenie uliczne należy do miasta, ale umowę na konserwację i naprawę ma Enea. Nam naszych pracowników do naprawy lamp wysłać nie wolno. Wszystkie awarie, które do nas dotrą, my przekazujemy je Enei, a firma ma potem 5 dni na reakcję – tłumaczy Agnieszka Zychla, rzecznik Urzędu Miasta.

Napisz komentarz »