REKLAMA

Kronika policyjna

Patrz w lusterka

Opublikowano 09 marca 2018, autor: bj

Chciał wyprzedzić auto. Kierowca jadący przed nim również postanowił to zrobić. W lusterka nie spojrzał i wepchnął 60-letniego mężczyznę jadącego renault megane scenic wprost do rowu.

 Do wypadku doszło we wtorek, 6.03, ok. godz. 9.30, na ul. Zielonogórskiej w Żarach, na wysokości strefy przemysłowej.

– Kierowca renault, mieszkaniec powiatu żarskiego, wyprzedzał biały samochód, którego markę ustalamy. Gdy renault się z nim zrównał, kierowca białego auta, bez upewnienia się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru, zmienił pas ruchu z prawego na lewy, w wyniku czego doszło do zderzenia  -informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. Renault wypadło z drogi, a jego kierowca został ranny. Na miejscu akcji pracowały 2 zastępy strażaków. – Poszkodowany kierowca wydostał się z samochodu przed przybyciem naszych zastępów. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy, stabilizowali głowę, a potem przekazali pogotowiu, które przewiozło go do szpitala – informuje mł. asp. Paweł Brela z komendy PSP w Żarach.

Biały samochód nawet nie zwolnił. – Policjanci wyjaśniają, jak doszło do tego zdarzenia i wszelkie jego okoliczności – kończy A. Berestecka.

Napisz komentarz »