REKLAMA

Gospodarka

Ścieżka niezgody

Opublikowano 09 marca 2018, autor: TR

Idzie jak po grudzie, tak można określić współpracę powiatu żarskiego z gminą Lubsko w zakresie budowy ścieżki pieszo-rowerowej nad zalewem Karaś w Lubsku.

W całej sprawie chodzi o to, że powiat inwestuje w budowę ścieżki 2 mln zł (razem z dotacją z UE), a gmina Lubsko ma wykonać, za 140 tys. zł, oświetlenie dookoła zalewu i w tym celu w czasie budowy ścieżki pod jej powierzchnią położono rurę, która jest kanałem służącym do przeprowadzenia kabli.

– Powoli kończymy budowę ścieżki nad zalewem Karaś. Chcielibyśmy dodatkowo przekazać maszynę do jej sprzątania i odśnieżania, którą można też wykorzystać w innych miejscach, oraz mobilną ściankę wspinaczkową. Wartość maszyny to 40 tys. zł, a ścianki 200 tys. zł. Chcielibyśmy w czerwcu, po wszystkich odbiorach, przekazać ścieżkę gminie – wskazał na spotkaniu w poniedziałek, 5.07., starosta żarski Janusz Dudojć.

– A czy możemy wcześniej odebrać częściowo inwestycję, w postaci kanalizacji technicznej pod budowę oświetlenia – zapytał wiceburmistrz Jerzy Wojnar. – Zwróciliśmy się w tej sprawie pisemnie do starostwa i do tej pory nie mamy odpowiedzi. Mamy na ten cel zabezpieczone środki i do końca czerwca chcielibyśmy zrealizować zadanie – uzupełnił wiceburmistrz Lubska.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 308

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »