REKLAMA

Kultura, Oświata

W żłobkach będzie ciasno

Opublikowano 09 marca 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Tylko 154 miejsca będą od września w żarskich żłobkach. Nie każde dziecko się dostanie.

Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka? Śpiesz się, w żłobkach miejskich w Żarach są tylko 154 miejsca. Nabór ruszy już 3 kwietnia i potrwa do końca miesiąca. Rodzice, którzy wybiorą Żłobek Miejski nr 1 na ulicy Okrzei, mają do swojej dyspozycji 71 miejsc, w Żłobku przy ulicy Broni Pancernej jest ich 83.

 Tylko do jednego

Dziecko można zgłosić tylko do jednego żłobka. Karty zgłoszenia będą do pobrania w żłobkach i ze strony internetowej Urzędu Miasta: www.zary.pl. Karty wraz z wymaganymi dokumentami – potwierdzającymi zatrudnienie, samotne wychowywanie dziecka i inne sytuacje, które zostały zaznaczone w karcie zgłoszeniowej, należy złożyć u dyrektora żłobka w terminie od 3 kwietnia do 30 kwietnia 2018 r.

Kto ma szanse

Do żłobka będą przyjmowane dzieci w wieku od 20. tygodnia życia do ukończenia 3. roku życia. Dzieci muszą mieszkać na terenie Żar. Urzędnicy zweryfikują to na podstawie zameldowania, umowy najmu lokalu, podatku i daniny publicznej płaconych na rzecz miasta.  Na podstawie złożonych kart i deklaracji komisje kwalifikacyjne powołane przez dyrektorów żłobków sporządzą listy dzieci przyjętych od 1 września 2018 r. Powstaną także listy rezerwowe. Jednak znalezienie się na nich daje małe szanse dostania się dziecka do żłobka. Obie listy do 19 maja zostaną umieszczone na tablicy ogłoszeń żłobków. 

Napisz komentarz »