REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wrócą paczki

Opublikowano 09 marca 2018, autor: Justyna Bareła

Bezpłatne paczki żywnościowe dla potrzebujących mieszkańców gminy Żagań, Iłowa i Małomice znowu będą wydawane.

Jedzenie o długim terminie ważności dla gmin dostarczała fundacja „Serdeczna Pomoc” z Jeleniej Góry. Przypomnijmy, że paczki mieszkańcom przestano wydawać pod koniec roku, gdy fundacja straciła miejsce do ich magazynowania.

– Dostaliśmy informację, że fundacja ma już podpisaną nową umowę na transport i magazynowanie żywności. Chcą dostarczać dalej jedzenie również u nas. Wstępnie liczymy na to, że po przerwie paczki po raz kolejny wydane będą jeszcze przed świętami wielkanocnymi – mówi Agnieszka Wiśniewska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żaganiu. I dodaje – Póki co, nie wydajemy nowych skierowań na żwyność. Chcemy, żeby w pierwszej kolejności odebrały je te osoby, które już zaopiniowaliśmy pozytywnie, a okazało się, że dostawy zostały wstrzymane. Jak tylko uda nam się przywrócić dostawy, będziemy chcieli oprócz wydawania jedzenia w Miodnicy i Tomaszowie otworzyć kolejny punkt w rejonie Rudawicy i Trzebowa.

Za paczki ośrodki pomocy społecznej nie płacą nic, a dostać je mogą osoby z podwyższonym progiem dochodowym, który wynosi 1 tys. 28 zł na jedną osobę w rodzinie lub 1 tys. 268 zł dla samotnych.

Napisz komentarz »