REKLAMA

Sport

Charakterne chłopaki

Opublikowano 09 marca 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Trzech zawodników z Malinowski Team, Patryk Kimula, Mateusz Tratkiewicz i Patryk Świątek, reprezentowało Polskę na Międzynarodowej Gali Sportów walki na zasadach k1 i Thaiboxingu, która odbyła się 3 marca w niemieckim Siegen.

Podopieczni Pawła Malinowskiego walczyli z reprezentantami Rosji, Mołdawii i Niemiec. Patryk Kimula stoczył najlepszą walkę w życiu i wygrał z mocnym Rosjaninem. Mateusz Tratkiewicz przegrał 2:1 z miejscowym Niemcem, po zmianie rywala przegrał tylko na kartach punktowych, bo w ringu w pełni dominował. Patryk Świątek bardzo mądrze rozegrał walkę w wyższej kategorii wagowej z bardziej doświadczonym i starszym zawodnikiem z Mołdawii.

– Reprezentowanie Polski jest dla nas najważniejsze. Daliśmy wyśmienite walki, gdzie sam Peter Aerts z Holandii, ikona światowego K1 i gwiazda walk z Japonii, był pod wrażeniem naszych chłopaków i charakteru w ringu. Dodam, że jestem dumny z kolejnego pokolenia moich mistrzów. Kolejne międzynarodowe starcia pokazują, że liczymy się na arenie międzynarodowej, a praca i cykliczny udział w ligach, mistrzostwach i galach dają efekty – podsumował P. Malinowski.

Napisz komentarz »