REKLAMA

Sport

Nie chcieli grać z Chromikiem

Opublikowano 09 marca 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Kolejny dwumecz, ale tym razem na wyjeździe, zagrał Chromik Żary.

W sobotę (3.03) pokonał WSTK Wschowa 98:75. Żaranie od samego początku narzucili swój styl gry. Szybko osiągnęli wysokie prowadzenie i do końca meczu kontrolowali jego przebieg. Trener Łukasz Rubczyński skorzystał ze wszystkich zawodników i cała dwunastka punktowała.

Spotkanie w niedzielę (4.03) z KKS Kobierzyce miało bardzo niespotykany przebieg. Przy wyniku 28:24 dla gospodarzy, ich zawodnik otrzymał drugie przewinienie techniczne i sędzia wysłał go do szatni. Niestety, gracz nie chciał się z tym pogodzić. Ani myślał opuścić plac gry. Wtedy trener gospodarzy Radosław Czerniak nakazał zejście swoim zawodnikom z boiska. Następnie, po upomnieniu przez sędziów, wziął czas, po którym drużyna z Kobierzyc nie przystąpiła do gry. Sędziowie zakończyli mecz przed czasem i Chromik wygrał 20:0. Tym samym podopieczni Łukasza Rubczyńskiego przypieczętowali swoją dominację w lidze, kończąc rozgrywki na pierwszym miejscu.

Teraz zespół z Żar czeka na decyzję PZKosz w sprawie organizacji barażów, które być może odbędą się w kwietniu, w naszym mieście.

A przed fanami koszykówki wielka impreza. Od czwartku w naszym mieście trwają rozgrywki EYBL U-17. Uroczyste otwarcie imprezy już dzisiaj w piątek (12.03) o godzinie 17.30.

Napisz komentarz »