REKLAMA

Sport

Dla wspaniałego człowieka

Opublikowano 09 marca 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

W niedzielny poranek (4 marca) na stadionie Promienia Żary odsłonięto tablicę poświęconą pamięci Bolesława Kaczmarskiego, założyciela klubu, zawodnika i trenera.

Na uroczystość przybyła rodzina zmarłego w ubiegłym roku wieloletniego działacza Promienia. Syn Bolesława Kaczmarskiego, Leszek, podziękował zarządowi klubu za uczczenie pamięci swojego Ojca.

– Nie spodziewałem się takiego wyróżnienia. Dla taty Promień zawsze był najważniejszy i nie było ważne, w jakiej lidze gra. Teraz będzie patrzył z góry na ten stadion i kibicował swoim piłkarzykom – powiedział wyraźnie wzruszony Leszek Kaczmarski.

Łez nie kryła także jego córka.

– Wczoraj byłam na cmentarzu i opowiadałam tacie o tym, co tu się dzieje. To był bardzo skromny człowiek, dlatego brakuje mi słów, żeby wyrazić, jak bardzo jesteśmy wdzięczni zarządowi klubu – dodała Jolanta Krasko.

Głos zabrał także wiceburmistrz Olaf Napiórkowski, który jest wychowankiem zasłużonego trenera.

? Bardzo się cieszę, że klub pomyślał o uczczeniu pamięci tego niesamowitego człowieka – powiedział wiceburmistrz.

Popularny „Władek” wychował pokolenia piłkarzy, reprezentantów kraju i trenerów pracujących dzisiaj w wielu klubach w całej Polsce i za granicą. Do jego wychowanków między innymi można zaliczyć Sebastiana Dudka, Mariusza Liberdę, Andrzeja Tychowskiego i Andrzeja Niedzielana.

 

Memoriał im. Bolesława Kaczmarskiego

Po uroczystości rozpoczął się pierwszy mecz Memoriału im. Bolesława Kaczmarskiego. Juniorzy Promienia stanęli na wysokości zadania i wygrali turniej, zgarniając pierwszą nagrodę. Pokonali Stal Jasień 2:0, bramki dla żaran strzelili: Wiliński i Żebrowski oraz Łagoszovię Łagoszów 5:1, bramki Pruchniak, Wiliński, Góra, Pulikowski i Jurkowski.

Łukasz Czyżyk, trener juniorów i wychowanek Bolesława Kaczmarskiego, był zadowolony, że pierwszy puchar, jaki rozdano w Memoriale, trafił właśnie w ręce piłkarzy Promienia Żary.

? To był człowiek, na którego zawsze można było liczyć. Szkoda, że tacy ludzie od nas odchodzą. Cieszy mnie także gra moich podopiecznych, sporo można jeszcze poprawić, ale jestem optymistą przed inauguracją rundy rewanżowej – podsumował Ł.Czyżyk.

– Zarząd klubu KS Promień Żary serdecznie dziękuje rodzinie, bliskim i przyjaciołom Bolesława Kaczmarskiego, którzy przybyli na uroczystość – mówi Henryk Krzemiński, prezes Promienia.

Napisz komentarz »