REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Sport

Kto nie chce obcokrajowców?

Opublikowano 09 marca 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Po ostatniej kolejce w rundzie jesiennej, do kilku klubów, w których grali obcokrajowcy, weszła Straż Graniczna. Funkcjonariusze sprawdzali legalność pobytu graczy spoza Unii Europejskiej.

Nie od dzisiaj wiadomo, że kłopoty kadrowe przeżywają kluby najniższych klas rozgrywkowych. Piłkarze uciekają za granicę do Niemiec. Tam płaci się w euro i żaden klub nie ma szans równać się z nawet z najniższą ligą niemiecką. Włodarze rwą włosy z głów (o ile jeszcze je posiadają) i myślą: Co tu zrobić, żeby kibic – osobnik bardzo wrażliwy i chimeryczny – był zadowolony. Skauting w piłce nożnej na takim poziomie jest, eufemistycznie mówiąc, średnio rozwinięty. Dlatego prezesi sięgnęli po egzotycznych graczy z Brazylii, którzy z powodzeniem występują, a raczej występowali we wszystkich klasach rozgrywkowych. Dlaczego użyłam czasu przeszłego? Ano dlatego, że w listopadzie, po ostatnim meczu kolejki, w klubach, w których grali piłkarze zza oceanu, pojawiła się Straż Graniczna.

Brazyliana w Lubuskiem

Egzotyczni gracze występowali w 5 klubach w naszym województwie: Promieniu Żary, Piaście Iłowa, Sparcie Miodnica, Czarnych Przybymierz, Budowlanych Gozdnica i Mundialu Żary. Po kontrolach we wszystkich klubach (oprócz Czarnych i Mundialu) straż graniczna zapowiedziała raport, który oczywiście przewiduje jakieś konsekwencje. Jakie konkretnie? Nie wiadomo.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 921

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »