REKLAMA

Samorząd

Jesteśmy „nikim” dla starosty

Opublikowano 09 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Mówili rozżaleni rodzice uczniów żagańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczym po piątkowej sesji (piątek, 2 marca). Władze powiatu po raz drugi nie zgodziły się na utworzenie szkoły branżowej dla ich dzieci.

Sesja została zwołana na wniosek siedmiu radnych. Przyszli na nią rodzice uczniów ośrodka, po raz kolejny prosząc o uruchomienie zawodówki, która umożliwi ich dzieciom kontynuowanie nauki po skończeniu podstawówki. Podkreślali, że w innych szkołach ich dzieci nie miałyby tak dobrych warunków.

 

Zasilają szeregi bezrobotnych

O głos w ich imieniu poprosił Piotr Twardosz, jeden z wychowawców ośrodka i szef komisji zakładowej NSZZ „Solidarność”.

– O utworzenie szkoły zawodowej walczymy od dwóch lat. Za chwilę będzie koniec roku szkolnego i znowu będzie za późno na jej uruchomienie od września – podkreślał. – Jesteśmy jedyną tego rodzaju szkołą w powiecie, która nie ma branżowej zawodówki. Nasi uczniowie po skończeniu podstawówki nie mają szans na kontynuację nauki w szkole masowej. Z reguły zasilają szeregi bezrobotnych.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 190

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »