REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Zamkną LIDL w Żarach

Opublikowano 02 marca 2018, autor: bj

Jeszcze tylko przez nieco ponad miesiąc będzie można zrobić zakupy w żarskim Lidlu. Tydzień po świętach wielkanocnych, 9.04., sklep zostanie zamknięty.

Sklep zostanie wyburzony i na nowo wybudowany.

– Prace rozpoczną się w kwietniu. Planowane otwarcie sklepu przewidziane jest jeszcze w tym roku – informuje Sonia Karman z biura prasowego sieci Lidl.

Przypomnijmy. Pozwolenie na planowaną inwestycję właściciel marketu przy ul. Katowickiej dostał od żarskiego starostwa już w 2017 r.

Nowy Lidl ma być większy, dłuższy od obecnego o 10 metrów, z płaskim dachem, dwukondygnacyjny, choć hala sprzedaży pozostanie wyłącznie na parterze, a nad nią będą biura, zaplecze socjalne. Powierzchnia hali sprzedaży zwiększy się o ponad 210 metrów kwadratowych. Pomniejszy się parking, będą 124 miejsca, zamiast obecnych 158. Fasada budynku będzie przeszklona.

Rozbiórka sklepu przy ul. Katowickiej w Żarach będzie kompletna – od demontażu dachu, przez burzenie ścian i usuwanie posadzki z podłoża, a nawet fundamentów.

Lidl modernizuje swoje sklepy w całym kraju. Scenariusz jest zawsze ten sam. Przed zamknięciem sklepu dla klientów organizowana jest wyprzedaż po mocno obniżonych cenach. Kiedy dojdzie do tego w Żarach? Być może tuż po świętach wielkanocnych. Pracownicy pytani w tej sprawie wymieniają dokładną datę zamknięcia – 9.04. Prace mają potrwać pół roku, uruchomienie sklepu planowane jest na październik.

Napisz komentarz »