REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kunice bez wody

Opublikowano 02 marca 2018, autor: mk i bj

Ciężko mówić o pechu mieszkańców Kunic, bo brak wody w tej dzielnicy to już prawdziwa plaga!

Poniedziałkowe poranki nigdy nie należą do najprzyjemniejszych, jednak największego pecha w naszym regionie mają mieszkańcy Kunic. Nie dość, że jak wszyscy musieli się zmagać z siarczystym mrozem, to nie mieli jeszcze bieżącej wody.

 

Rura z lat 70

W poniedziałek (26.02.) uszkodzona została główna magistrala doprowadzająca wodę do Kunic, dlatego krany były suche w całej dzielnicy. Uszkodzona była żeliwna rura z lat 70. Usuwanie awarii trwało do godz. 11. Co było przyczyną?

– Występujące w ostatnim czasie niskie temperatury nie muszą być bezpośrednią przyczyną awarii. Mogą natomiast powodować opóźnienia w ich usuwaniu poprzez zmrożenie gruntu i nawierzchni, co skutkuje znacznym utrudnieniem w dostępie do uszkodzonych podziemnych elementów infrastruktury technicznej – tłumaczył się z awarii Andrzej Masternak, dyrektor ds. technicznych w żarskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 172

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »