Kunice bez wody
Opublikowano 02 marca 2018, autor: mk i bj
Ciężko mówić o pechu mieszkańców Kunic, bo brak wody w tej dzielnicy to już prawdziwa plaga!

Poniedziałkowe poranki nigdy nie należą do najprzyjemniejszych, jednak największego pecha w naszym regionie mają mieszkańcy Kunic. Nie dość, że jak wszyscy musieli się zmagać z siarczystym mrozem, to nie mieli jeszcze bieżącej wody.
Rura z lat 70
W poniedziałek (26.02.) uszkodzona została główna magistrala doprowadzająca wodę do Kunic, dlatego krany były suche w całej dzielnicy. Uszkodzona była żeliwna rura z lat 70. Usuwanie awarii trwało do godz. 11. Co było przyczyną?
– Występujące w ostatnim czasie niskie temperatury nie muszą być bezpośrednią przyczyną awarii. Mogą natomiast powodować opóźnienia w ich usuwaniu poprzez zmrożenie gruntu i nawierzchni, co skutkuje znacznym utrudnieniem w dostępie do uszkodzonych podziemnych elementów infrastruktury technicznej – tłumaczył się z awarii Andrzej Masternak, dyrektor ds. technicznych w żarskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji.
Liczba słów ukrytego tekstu: 172
Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:
UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.