REKLAMA

Kronika policyjna

Złodziejski duet

Opublikowano 02 marca 2018, autor: bj

Okradli żarski sklep Aldi przy ul. Żabikowskiej.

Akt oskarżenia przeciwko kobiecie i mężczyźnie skierowała do sądu żarska prokuratura.

W sierpniu ub.r. do marketu Aldi weszła Agnieszka T. (35 l.). Kradła,  nie starając się tego ukryć. Brała drogie rzeczy – kawę, napoje energetyczne i… rostbef. Na czatach stał jej kumpel, Dariusz C. (37 l.).

Uzgodnili, że kobieta wyjdzie ze sklepu ze skradzionymi towarami, a gdyby wybiegł za nią ochroniarz, to jej wspólnik miał go zatrzymać.

Złodziejka rzeczywiście wybiegła ze sklepu z fantami – ukradła 6 kaw, 2 puszki napoju energetycznego, boczek, kiełbasę polską i 2 opakowaniami rostbefu. Wszystko za 217 zł.

W ślad za nią rzucił się nie ochroniarz, a niewysoka kobieta, kierowniczka sklepu. Stojący na czatach mężczyzna uderzył młodą kobietę w klatkę piersiową i zaczął szarpać. Wszystko działo się ok. godz. 18.

Kierowniczce sklepu udało się uwolnić z łap oprycha. Dogoniła Agnieszkę T. i zabrała jej towar. Pracownicy zaalarmowali policję. Mundurowi zatrzymali 34-latkę. Karana wcześniej za kradzieże i rozboje, została objęta policyjnym dozorem. Jej kompana policjanci namierzyli później. Nie był dotychczas karany.

Obojgu grozi od roku do 10 lat więzienia.

Napisz komentarz »