REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Wieniawskiego za droga

Opublikowano 02 marca 2018, autor: Norbert Królik

Prawie 7 mln zł chcą firmy za remont ulicy Wieniawskiego w Żarach. Urząd Miasta chce na ten cel przeznaczyć 4 mln 500 tys. zł. Anulowano pierwszy przetarg.

Nie udało się wybrać firmy, która przebudowałaby ul. Wieniawskiego w Żarach. Oferty złożone przez dwie zainteresowane wykonaniem inwestycji firmy o ponad 2 mln zł przekraczały kwotę, jaką na ten cel przeznaczyli urzędnicy. Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt z Krosna Odrzańskiego za remont ulicy chciał 6 mln 932 tys. zł. Nieco tańsza, ale i tak za droga, była oferta żarskiego M&J. Firma prace wyceniła na 6 mln 760 tys. zł.

Przeliczyła się

W budżecie miasta na 2018 rok burmistrz na remont ul. Wieniawskiego zabezpieczyła tylko 2 mln 445 tys. zł. Kolejne 2 mln 355 tys. zł miały pochodzić z dotacji z Urzędu Wojewódzkiego. Dla żarskiej inwestycji nie starczyło jednak pieniędzy. Danuta Madej postanowiła mimo tego rozpocząć inwestycję i ogłosiła przetarg.

– Bez dotacji, będziemy musieli szukać brakujących pieniędzy we własnym budżecie – mówi Joanna Wojak, skarbnik w żarskim Urzędzie Miasta.

Ceny zaproponowane przez firmy okazały się jednak zaporowe. Urzędnicy szybko anulowali przetarg i natychmiast ogłosili kolejny. Czy tym razem znajdzie się firma, która zdecyduje się pracować za pieniądze, które założyło sobie miasto? Dowiemy się w połowie marca.

komentarz »
  1. Basia 22 marca 2018 11:28 - Odpowiedź

    Ciekawe czy władze miasta przeprowadziły konsultacje społeczne z mieszkańcami osiedla? Nie słyszałam o takich. Może były tylko z wybrańcami. Chyba nasza władza wie najlepiej czego nam potrzeba. Na wyborach ocenimy aktualne władze i remonty dróg w mieście.

Napisz komentarz »