REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Policjanci i koperta z amfetaminą

Opublikowano 02 marca 2018, autor: bj

Dwaj policjanci zasiedli na ławie oskarżonych przed żarskim sądem. Wszystko dlatego, że na komendzie zginęła koperta z amfetaminą. Oni mieli ten fakt tuszować.

– Technikowi kryminalistycznemu i naczelnikowi wydziału Komendy Powiatowej Policji w Żarach zarzucono przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy w protokołach komisyjnego zapakowania dowodów rzeczowych – informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

To właśnie zielonogórscy śledczy badali tę sprawę i akt oskarżenia skierowali do sądu. Prokuratura oskarżyła Tomasza M. i Grzegorza G. o przestępstwa urzędnicze. Chodzi o to, że zdaniem śledczych w okresie od 18 do 26 listopada 2015 roku w Żarach jako funkcjonariusze publiczni nie dopełnili obowiązków i przekroczyli uprawnienia, a także poświadczyli nieprawdę w dokumentach.

Przypomnijmy. Na komendzie zginęły narkotyki, będące dowodem rzeczowym w śledztwie przeciwko dilerowi. Była to amfetamina. Gdy wyszło to na jaw, trzech policjantów zostało zawieszonych. A dwóch z nich – oskarżonych.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 470

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »