REKLAMA

Zdrowie

Operacja za dwa lata

Opublikowano 02 marca 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Kolejki do lekarzy specjalistów w Żarach wcale się nie kurczą. Na operację kolana trzeba czekać nawet 2 lata!

Pani Arleta wiosną 2007 roku miała w pracy wypadek, uszkodziła sobie kolano. Od tego czasu ma problemy z chodzeniem. Minęło już 11 lat, a ona wciąż nie może się wyleczyć! A wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jeszcze poczeka…

W 2020 roku

Ortopeda wysłał ją na komisję kwalifikacyjną do zabiegu w żarskim 105. Szpitalu Wojskowym. Pani Arleta na komisji się stawiła i własnym uszom nie mogła uwierzyć, co słyszy. Pomimo adnotacji na dokumentach, że zabieg jest pilny, wyznaczono jej termin na 2020 rok!

– Mam uszkodzoną łękotkę – mówi Arleta Jarosławska (33 l.). – 17 stycznia byłam na kwalifikacji w poradni ortopedycznej. Wyznaczono mi termin na artroskopię na 2020 rok! – mówi zdenerwowana. I dodaje: – Ale nie to w tym wszystkim jest najgorsze. Poszłam poprosić ordynatora o przyśpieszenie terminu, nie zgodził się i był dla mnie bardzo nie miły. Nie poradził, jak dbać o nogę. Już nie będę się leczyć w Żarach, poszukam pomocy gdzie indziej – deklaruje kobiet.

Pilny – za pół roku

Wyjścia nie ma. Ani prośbą, ani groźbą terminu przyspieszyć się nie da.

– Oceny stanu zdrowia pacjenta dokonuje lekarz specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu podczas kwalifikacji do zabiegu i wówczas pacjent jest zapisywany na konkretny termin zabiegu, w trybie planowym lub pilnym – informuje Justyna Wróbel- Gądek, rzecznik prasowa 105. Szpitala Wojskowego w Żarach. – Na planowy zabieg artroskopii kolana na dzień dzisiejszy oddział ortopedyczny prowadzi zapisy na kwiecień 2020 roku, zabiegi pilne realizuje do około pół roku – mówi rzeczniczka.

A co zrobić, gdy ból nie pozwala nam tyle czekać i utrudnia życie, pracę?

– Oczywiście jeśli pacjent uzna zaproponowany termin za zbyt odległy, zawsze może spróbować umówić się na zabieg w innej placówce – odpowiada rzeczniczka szpitala.

Napisz komentarz »