REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Samorząd

Żłobek w Małomicach

Opublikowano 02 marca 2018, autor: Justyna Bareła

Dzieci z gminy Małomice będą mogły pójść do żłobka już od września. Miejsce będzie dla 24 maluchów.

Zajęcia dla dzieci poprowadzą dwie fundacje. Ministerialną dotację na prowadzenie żłobka w Małomicach dostały Fundacja A Priori i Fundacja Przedsiębiorczość z Nowego Miasteczka. Przyznano im 700 tys. zł, warunkiem powstania żłobka jest to, że musi on działać minimum 3 lata.

Przy uruchomieniu żłobka pomoże gmina.

– Udostępnimy im gminny lokal w sąsiedztwie sklepu Dino. Planujemy dołożyć im przez trzy miesiące po 100 zł na każde dziecko, które będzie tam pod opieką – mówi burmistrz Małgorzata Sendecka.

Choć w gminie jest przedszkole w Małomicach, Bobrzanach, Małomickim Ośrodku Kultury, zainteresowanie żłobkiem jest spore.

– Zorganizowaliśmy spotkanie z mieszkańcami, czy w ogóle będą zainteresowani, a okazało się, że już pytali o odpłatność i  kiedy będzie można się zapisywać, więc pomysł uznaliśmy za trafiony – dodaje burmistrz. – W dodatku dla maluchów już planowane są dodatkowe zajęcia np. z języka angielskiego – dodaje.

Dla dzieci w wieku 1-3 lata w Małomicach będą 24 miejsca.

– Zapisy ruszą w okolicy lipca, decydować będzie kolejność zapisów. Nie wyznaczyliśmy jeszcze miejsca, gdzie będzie można się zapisywać, ale jak będzie trzeba, udostępnimy je w Urzędzie Miasta – dodaje M. Sendecka.

Napisz komentarz »