REKLAMA

Aktualności, Polityka

Chcą się postawić na nogi

Opublikowano 02 marca 2018, autor: TR

Na spotkaniu lubskiego koła SLD jednogłośnie wybrano nowego szefa, którym został Marek Gutowski. Zastąpił Agnieszkę Lech.

Spotkanie wyborcze odbyło się w poniedziałek, 26 lutego.

– Na poprzednim spotkaniu, 8 lutego, Agnieszka powiedziała, że nie wie, czy chce dalej pracować dla koła, po czym wyszła. Zdecydowaliśmy, że trzeba jak najszybciej zdecydować, co robimy i kto ma kierować pracami koła – wskazał, jeszcze przed głosowaniem, M. Gutowski. A potem wygrał wybory na szefa koła.

W podobnym tonie wypowiadał się Lech Krychowski.

– Musimy postawić na nogi naszą organizację i starać się wprowadzić do Rady Miasta w Lubsku więcej niż obecnie osób. Musimy mieć coś do zaproponowania. Niech lewica przyłączy się do jakiejś akcji, których w Lubsku nie brakuje – proponował były dyrektor LDK. I zaznaczył: – Nie chodzi o to, żeby angażować pieniądze. Możemy dać własny wkład pracy i na przykład posiać trawę w ogródku lubskiego szpitala, żeby coś po nas zostało.

 

Bez burmistrza

Lubskie SLD nie wystawi kandydata na burmistrza.

– Mamy 17 członków. Ja na pewno nie będę startował na burmistrza. Do Rady Powiatu proponujemy kandydatury Lecha Krychowskiego, Elżbiety Haściło i Bogdana Skrzypczaka. Do Rady Miasta w Lubsku będę startował ja, Darek Sidelnik, Wojtek Szabliński, Karolina Białek, Grzegorz Kurzydło i Krystyna Jęcek – wyliczył nowy szef koła.

 

Straciła serce

Na spotkaniu nie było A. Lech. Dlaczego zrezygnowała?

– Straciłam serce dla lewicy. Postanowiłam wziąć rozwód i z lewicą, i moim mężem. Wystarczy tego. Dałam im 20 lat. Teraz mam inne priorytety, na przykład dzieci. Nie wiem, czy będę startować do samorządu, a jeżeli będę, to czy z list SLD ? komentuje A. Lech.

Napisz komentarz »