REKLAMA

Kronika policyjna

Pożegnali komendanta

Opublikowano 02 marca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Uściskom i gratulacjom nie było końca. Poniedziałek, 26 lutego, był ostatnim dniem pracy w 30-letniej służbie komendanta żagańskiej policji, Artura Kamińskiego (49 l.).

Komendanta żegnano w auli komendy. W kolejce do podziękowań ustawili się samorządowcy, szefowie prokuratury, sądu, straży pożarnej i nadleśnictwa, obecni i emerytowani policjanci. Oczywiście, z kwiatami i prezentami.

 – Dziękuję wam wszystkim za 30 lat dobrej współpracy – powiedział insp. A. Kamiński.

 Tu zaczynał, tu kończy

A. Kamiński przeszedł przez wszystkie szczeble – od policjanta patrolującego ulice, przez komendanta komisariatu w Iłowej, naczelnika sekcji kryminalnej, po zastępcę komendanta powiatowego policji. Szefem komendy został pięć lat temu. Komendant podkreślił, że podwładnych zostawia w dobrych rękach – swojego zastępcy, mł. insp. Daniela Gotthardta.

A. Kamiński przyznaje, że teraz będzie miał więcej czasu dla rodziny i na odpoczynek, najchętniej w górach i Grecji. Na pytanie o start w wyborach na burmistrza, odpowiada, że jeszcze nie podjął decyzji. – Bycie burmistrzem to spore wyrzeczenie, także kosztem rodziny. Nie zaprzeczam, nie potwierdzam – podkreśla.

Wraz z Kamińskim, na emeryturę odeszła również rzeczniczka żagańskiej policji, podinsp. Sylwia Woroniec, która przepracowała w niej 27 lat.

– Czas odpocząć i zadbać o zdrowie – mówi S. Woroniec.

 

Nowy szef

Obecny na pożegnaniu zastępca komendanta wojewódzkiego policji, insp. Jerzy Głąbowski powołał na p.o. komendanta żagańskiej policji D. Gotthardta. I zdradził, że wkrótce Gotthardt obejmie stanowisko komendanta. 

D. Gotthardt ma 42 lat, jest żonaty, ma 8-letniego syna. Interesuje się literaturą historyczną, lubi podróżować i oglądać film z gatunku fantastyki. Wcześniej był zastępcą komendanta policji w Krośnie Odrzańskim i Żarach. Nowy szef żagańskiej policji był odznaczony m.in. przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

Napisz komentarz »