REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Piąta wieża we wsi

Opublikowano 02 marca 2018, autor: Justyna Bareła

Wniosek o budowę wieży łączności radiowej w Jeleninie wpłynął do Urzędu Gminy w Żaganiu. – To ma być już piąta antena we wsi. Po co nam tyle!? – żalą się mieszkańcy.

Z pismem w imieniu Nadleśnictwa do gminy zwróciła się firma, która ma postawić wieżę łączności radiowej o wysokości 35 metrów. Planowana jest tuż przy budynku Nadleśnictwa w Jeleninie.

– My i sąsiad z drugiej strony dostaliśmy powiadomienie, że ruszyła procedura w sprawie lokalizacji. Nasza działka przylega bezpośrednio do działki Nadleśnictwa, to chociaż dostaliśmy pismo. Osoba, która kupiła działkę naprzeciwko i buduje tam dom, nawet nie została powiadomiona – mówi Adam Chrustowski. – Przecież o takiej kolejnej inwestycji powinni wiedzieć wszyscy, a nie tylko dwie rodziny – dodaje.

 

Już nam wystarczy

Gdyby wieża powstała, byłaby już piątą we wsi. W Jeleninie są już maszty sieci Plus, Orange, jedna antena jest na kościele, trwa walka mieszkańców o zablokowanie budowy wieży sieci Play.

Zniecierpliwieni mieszkańcy powiadomili „Regionalną”.

– Dostaliśmy pismo w czwartek, 22.02., w piątek już zbieraliśmy podpisy przeciwko tej inwestycji. Podpisało się ponad 200 osób. Nie ma się co dziwić, że ludzie się boją – dodaje Kamila Chrustowska.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 252

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »