REKLAMA

Sport

Piast mistrzem w Iłowej

Opublikowano 02 marca 2018, autor: Justyna Bareła

Piast Iłowa z mistrzostwem i pucharem Interligi. Mateusz Kowalski z największą ilością strzelonych bramek i tytułem MVP ligi.

Turniejem o puchar ligi zakończono rozgrywki Interligi w Iłowej (25.02.).

Pierwsze cztery drużyny tabeli były rozstawione, losowano im przeciwnika. Do rozgrywek nie załapała się ekipa Żądła Klików, która miała najmniej punktów. Grano dwa razy po 10 minut, systemem play off, przegrany odpadał z turnieju.

W pierwszym meczu Piast Iłowa pokonał Restaurację „Pokusa” z Przewozu 7:4. KS Lipna wygrała z Kwisą Trzebów 3:1. Po meczu Płomienia Czerna i Art-Dom Szymańscy był wynik 1:1. O awansie do półfinału decydowały rzuty karne, rozegrano ich trzy serie i dopiero wtedy Art-Dom wygrał 7:6. Do gry nie zebrał się zespół Scat, więc walkowerem awans do półfinału dostała Eureka z Gozdnicy.

Eureka trafiła w półfinale na Art-Dom, z którym wygrała dopiero po serii rzutów karnych 2:1 (w meczu  było 2:2). Piast pokonał drużynę Lipny 3:0. W finale znalazła się Eureka, która rozegrała wcześniej tylko jeden mecz i Piast. Lepsi okazali się ci drudzy, którzy zwyciężyli 7:2. Pierwszy puchar Interligi trafił do Piasta Iłowa.

 

Wykosili rywali

Po rozgrywkach o puchar, wręczano nagrody za mistrzostwo ligi. Pierwsze miejsce z dorobkiem 42 punktów wywalczył Piast. Drugie miejsce, po odjęciu 8 punktów za grę nieuprawnionego zawodnika, zajęła ekipa Scat z 35 punktami. Na trzecim miejscu podium z 32 punktami uplasowała się drużyna Płomienia Czerna.

Najwięcej, bo 50 bramek, strzelił Mateusz Kowalski (Piast). Po pierwszej rundzie miał ich na koncie 30, 20 dołożył w drugiej rundzie, choć nie wystąpił we wszystkich meczach. Jako drugi na liście strzelców zapisał się Adrian Zarzycki (Płomień Czerna) z 31 trafieniami. 27 bramek na koncie ma Sławomir Wdowiak (Piast.). M. Kowalski drugi rok z rzędu został wybrany  MVP ligi. Statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał Norbert Puchalski (Piast).

Najmniej punktów w lidze, bo 6, uzbierała ekipa Żądła Klików, która wygrała tylko w dwóch meczach. Najwyższym wynikiem w sezonie może pochwalić się drużyna Scat, która pokonała Restaurację Pokusa 21:0.

Napisz komentarz »