REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Konserwator pilnuje Hayduka, prokurator bada

Opublikowano 23 lutego 2018, autor: Norbert Królik

Miejski konserwator zabytków w Żarach wykonał już oględziny spalonego pasażu Hayduk przy ul. Moniuszki. Dopiero gdy otrzyma dokumentację od właściciela podejmie decyzję, czy wyda pozwolenie na rozbiórkę budynku, czy nakaże jego odbudowę.

Zgliszcza po spalonym pasażu przy ul. Moniuszki w Żarach ciągle straszą w centrum Żar. Budynek znajduje się w strefie konserwatorskiej miasta, dlatego na jego rozbiórkę lub odbudowę wymagana jest zgoda miejskiego konserwatora zabytków.

– Konserwator nie wydał dotąd decyzji, gdyż właściciel jeszcze nie zwrócił się z wnioskiem o stosowne pozwolenie – informuje Edyta Nawrot, rzecznik żarskiego Urzędu Miasta.

Według wiedzy urzędników, właściciel nieruchomości opracowuje wymaganą do wydania pozwolenia dokumentację. W tym czasie konserwator trzyma rękę na pulsie, żeby żadne prace bez jego wiedzy nie były wykonywane.

– Konserwator podjął stosowne działania informacyjne, dokonał również oględzin na budynku – dodaje E. Nawrot.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 368

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »