REKLAMA

Aktualności, Zdrowie

Uważaj, grypa nadchodzi!

Opublikowano 23 lutego 2018, autor: Justyna Bareła

Pierwsza fala zachorowań na grypę była już w styczniu. Kolejnej lekarze spodziewają się na przełomie lutego i marca. Ale już teraz przepełnione są szpitalne oddziały.

Grypą można się zarazić wyłącznie od innej chorej osoby. Gorączka, bóle gardła, stawów i złe samopoczucie są jej najczęstszymi objawami. Nieleczona może prowadzić do groźnych powikłań.

– Teraz do gabinetów przychodzi trochę mniej dzieci, ale głównie dlatego, że nie chodzą do szkoły w trakcie ferii. Kolejna fala grypy uderzy właśnie po feriach. Przełom lutego i marca to okres typowy dla takich zachorowań. Zazwyczaj, najpierw chorują dzieci, potem dorośli – przyznaje Bartosz Wicijewski, lekarz. I tłumaczy: – Na grypę nie ma jednego lekarstwa, nie da się jej po prostu wyleczyć antybiotykiem. Antybiotyk można podać już jako reakcję na ewentualne powikłania, np. choroby oskrzeli. Grypę trzeba po prostu przez 4-5 dni wyleżeć pod kołdrą, nie wychodzić z domu.

W przychodniach pacjentów nie ubywa.

– Zdarzają się dni, że mamy ponad 120 pacjentów dziennie. Przyjmuje u nas trzech lekarzy, staramy się zapisywać wszystkich tak, żeby wizyta była jeszcze tego samego dnia – słyszymy w przychodni na ul. Dąbrowskiego w Żaganiu.

– Mamy planowe wizyty, przychodzą ludzie z bólami kręgosłupa, ale najwięcej to zdecydowanie pacjenci z infekcją górnych dróg oddechowych. Zdarza się, że jeden lekarz przyjmuje około 50 osób dziennie – słyszymy w przychodni na ul. Okrzei w Żarach.

Pełne oddziały

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 188

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »