REKLAMA

Kultura, Oświata, Wasze sprawy

Zapisz do przedszkola

Opublikowano 23 lutego 2018, autor: Justyna Bareła

W Żaganiu już od 5 marca rusza rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/19. Wnioski o przyjęcie można pobierać m.in. w każdym przedszkolu.

Czas na złożenie wniosków rodzice będą mieli do końca marca. Można pobrać je w każdym przedszkolu, jego stronie internetowej lub stronie Urzędu Miasta.

Wcześniej, bo do 4 marca, rodzice dzieci, które już chodzą na zajęcia, muszą uzupełnić deklaracje o tym, czy nadal chcą posyłać dziecko na zajęcia do publicznego przedszkola.

-O liczbie konkretnych miejsc będziemy mogli powiedzieć po zakończeniu pierwszego etapu rekrutacji. Wtedy też będziemy wiedzieć, czy w którymś przedszkolu potrzebne są dodatkowe oddziały. Na pewno postaramy się, by miejsca dla swoich dzieci znaleźli wszyscy zainteresowani – mówi Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Do wyboru rodzice mają 4 miejskie przedszkola: Przedszkole nr 2 i 3 (oba przy ul. Skarbowej), Przedszkole nr 5 (ul. Wałowa i Piłsudskiego) i Przedszkole nr 6 (ul. Żarska). Oddziały przedszkolne zaplanowane są tylko w dwóch szkołach SP nr 2 oraz SP nr 5. Do tej pory było ich więcej, ale przez to, że w podstawówkach zostają kolejne starsze roczniki po likwidacji gimnazjów, oddziałów dla przedszkolaków nie planuje się przy SP nr 1, 3, 4.

Obowiązek chodzenia do przedszkola mają 5 i 6 -latki, dla których musi być miejsce w przedszkolu, choć na zajęcia można zapisywać dzieci, które ukończyły już 2,5 roku. Bezpłatne jest 5 godzin nauki dziennie, za każdą kolejną godzinę w przedszkolu trzeba zapłacić złotówkę. Dzienna stawka za wyżywienie w każdym przedszkolu wynosi 5,50 zł za osobę.

Rekrutacja do jedynego miejskiego żłobka (w budynku Przedszkola nr 3) trwa przez cały rok.

Napisz komentarz »