REKLAMA

Polityka

Kasa w SLD musi się zgadzać

Opublikowano 23 lutego 2018, autor: Norbert Królik

Wybory za pasem, a żarskie SLD ciągle nie ma swojego kandydata na burmistrza. Wiadomo za to, że o kolejności na listach wyborczych będzie decydować sumienność w opłacaniu składek członkowskich.

– Nasza organizacja utrzymuje się jedynie z daniny członkowskiej, więc sprawy finansowe mają dużą wagę – mówi Edward Skobelski, szef SLD w powiecie żarskim i zapowiada, że miejsce na liście wyborczej będzie zależne od tego, czy ktoś opłaca regularnie składki członkowskie.

Emeryci płacą 1 zł miesięcznie, pozostali – 5 zł, a radni dodatkowo 7 procent diety (średnia dieta radnego w Żarach to 1 tys. 600 zł, co daje 112 zł).

W powiecie żarskim jest 90 członków SLD. O tym, kto znajdzie się na listach wyborczych, zadecydują zespoły wyłonione w środę, 21.02., na spotkaniu rady powiatowej SLD.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 250

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

komentarz »
  1. Żaranin 8 marca 2018 09:19 - Odpowiedź

    Szkoda Żarskiego SLD. Od 1989 roku nie przygotowali młodszych następców. Starsi wiekiem politycy powinni odejść na emerytury i dać szansę młodszym z Żar.
    Niestety żadna z partii PO, PSL, PiS, SLD nie wykształciła swoich następców.
    Chyba czas na większe zmiany na scenie politycznej i młodych ludzi z pomysłami na przyszłość miasta.

Napisz komentarz »