REKLAMA

Kronika policyjna

Dwa trupy po imprezie

Opublikowano 23 lutego 2018, autor: Piotr Piotrowski

Śmiercią kobiety i mężczyzny zakończyła się impreza w bloku socjalnym przy ul. Przyjaciół Żołnierza w Żaganiu. Nie wiadomo, co pili i dlaczego umarli.

Po imprezie, w nocy z 18 na 19 lutego, kobieta (?57 l.) i jej konkubent (?63 l.) poszli spać. Syn, którym mieszkał z kobietą, rano próbował ich obudzić.

– Byli sztywni i zimni – mówi mieszkaniec bloku, nazywanego „Matysiakami”. 

Mężczyzna przyznaje, że dzień wcześniej cała trójka piła alkohol. Nie umie jednak odpowiedzieć, jaki. Sąsiedzi wezwali policję.

– Policja poprosiła nas o przyjazd koronera. Lekarz stwierdził zgon dwóch osób, trzecia była pod wpływem alkoholu – mówi Marek Femlak, zastępca dyrektora 105. Szpitala Wojskowego.

 Jak nas poinformował Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Rejonowej, przyczyny śmierci wyjaśni sekcja zwłok.

Sąsiedzi zmarłych zdradzają, że alkohol był u nich na porządku dziennym.

– Jedni mówią, że tej nocy pili nalewki, inni że jakiś rozcieńczany spirytus – mówi ich sąsiadka.

Jerzy Muszalski jest jednym z najdłużej mieszkających w bloku przy ul. Przyjaciół Żołnierza. – Najpierw było słychać śpiewy, potem towarzystwo ucichło – mówi pan Jerzy.

Daniel Gotthardt, zastępca komendanta policji w Żaganiu, informuje, że dalsze postępowanie będzie zależało od wyników sekcji zwłok.

Napisz komentarz »