REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Śmieci wreszcie wyjechały

Opublikowano 23 lutego 2018, autor: Piotr Piotrowski

Po dwóch latach bojów mieszkańców Żagania o czyste środowisko, nowy właściciel terenu po dawnej fabryce perfum wywiózł śmieci z ul. Tartakowej.

W środę, 21 lutego, Janusz Hołowiński, przedstawiciel spółki Agrinaft (dawniej Kochee) pokazał dziennikarzowi „Regionalnej” oczyszczony ze śmieci plac, na który w ubiegłym roku poprzedni dzierżawca zwiózł ok. 2 tys. ton odpadków poprodukcyjnych.

– Wszystkie odpady trafiły do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych – mówi. – Ostatni tir wyjechał dziś (środa – 21.02. – przyp. red.). Za wywóz odpadów spółka zapłaciła niemałą kwotę, którą obarczyła firmę Laritech Recykling sp. z o.o. z Wrocławia.

To właśnie ta firma zwiozła śmieci na działkę, którą wydzierżawiła od rolnika Bolesława Galenta. Niestety, do dziś Laritech nie zapłacił Agrinaftowi za wywóz odpadów.

J. Hołowiński dodaje, że teren spółka Agrinaft nabyła w wieczyste użytkowanie od B. Galenta. Teraz zamierza na niej inwestować.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 166

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

komentarz »
  1. ola 13 marca 2018 22:03 - Odpowiedź

    W jajo WAS robią! Nie trafiły do / na Instalację odpadów bo tam trzeba zapłacić min 250zł /tona!
    Śmieci sa blisko a miejsce wymyślili kolesie rolnicy ….i władza miejscowa

Napisz komentarz »