REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wygraliśmy bitwę, ale nie wojnę

Opublikowano 23 lutego 2018, autor: Piotr Piotrowski

Mówią mieszkańcy Szprotawy. Ich protesty przyniosły efekt – właściciel pobliskiego składowiska odpadów zdecydował o jego zamknięciu i rekultywacji. A do Urzędu Marszałkowskiego, który wydawał pozwolenia na rozrost instalacji, wkroczyli funkcjonariusze CBA.

Ponad dwuletnia batalia mieszkańców gmin Szprotawa i Małomice przynosi efekt. Przypomnijmy, narzekają oni na okropny fetor i wycieki różnych substancji z instalacji w podszprotawskich Kartowicach. Niektórzy twierdzą nawet, że chorują przez nie, wdychając codziennie związki chemiczne z wysypiska.

Jak nas powiadomiła w tym tygodniu Katarzyna Żarska, rzecznik spółki SUEZ, która jest właścicielem składowiska w podszprotawskich Kartowicach, w najbliższym czasie zostanie ono zamknięte.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 252

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »