REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Podpalili autobus!

Opublikowano 23 lutego 2018, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Wsiedli pijani do autobusu i próbowali rozpalić ognisko. Ostatecznie pojechali, ale radiowozem i w przeciwnym kierunku, bo wprost do policyjnego aresztu.

Nietypowy przebieg miał kurs autobusu należącego do firmy „Feniks” w poniedziałkowy (19.02.) wieczór. Kierowca poczuł swąd spalenizny, zatrzymał autobus i postanowił sprawdzić, co jest jego przyczyną. Zapewne miał w pamięci pożar autobusu MZK na al. Jana Pawła II z czwartku, 15.02.

 – Około godziny 21, podczas wykonywania kursu do Zawiszy Czarnego, kierowca spostrzegł, że któryś z pasażerów coś podpalił. Zareagował natychmiast, sprawdził, czy bezpieczeństwo podróżnych nie jest zagrożone, po czym wezwał policję – informuje Iwona Kocik, wiceprezeska „Feniksa”.

Okazało się, że duszący zapach spalenizny nie był nieprzypadkowy.

– Ogień rozniecili dwaj nastolatkowie, którzy podróżowali autobusem. Jeden z nich ma 15 lat, drugi 16 lat – informuje Aneta Berestecka z żarskiej komendy. Obaj są mieszkańcami okolic Żar. I obaj byli pod wpływem alkoholu. – Badanie jednego z nich wykazało 0,8 promila, drugi miał ponad promil – dodaje A. Berestecka. 

 

Pójdą pod sąd

Nie tylko woń alkoholu była wyczuwalna, ale i zachowanie nastolatków wskazywało, że zanim wsiedli do autobusu, wypili kilka głębszych.

– Z informacji przekazanych patrolowi policji wynika, że zachowywali się głośno, byli wulgarni – zaznacza A. Berestecka.

Nastolatków z autobusu wyprowadziła policja. Radiowóz z włączonymi „kogutami” zawiózł pijaną dwójkę na komendę. Stamtąd odbierali ich rodzice.

– Została już sporządzona dokumentacja do sądu rodzinnego w sprawie zakłócenia ładu i porządku publicznego – wyjaśnia Berstecka.

Napisz komentarz »