REKLAMA

Sport

Leszek robi furorę

Opublikowano 23 lutego 2018, autor: Piotr Piotrowski

Leszek Jagodziński, wychowanek Czarnych Żagań, powołany do reprezentacji Polski U 16!

Leszek znakomicie spisuje się w Lubuskiej Lidze Juniorów. W 10 meczach tego sezonu zdobył aż 17 goli. To w dużej mierze dzięki niemu żagańscy piłkarze wygrali rozgrywki na szczeblu lubuskim i awansowali do barażu o Centralną Ligę Juniorów. Talent i zaangażowanie Leszka docenił trener Czarnych, Sebastian Horodyski, dając mu szansę gry w drużynie seniorów w klasie okręgowej. I tam młody napastnik błysnął, strzelając pięć goli, choć na murawę wchodził z reguły w końcówkach meczów.

Formę Leszka sprawdzili trenerzy reprezentacji Polski do lat 16. Młodzi kadrowicze zagrali dwa sparingi z zespołami Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok.

– W szerokiej kadrze znalazło się 22 zawodników z całego kraju. Zrobię wszystko, aby wywalczyć miejsce w reprezentacji na dłużej – mówi „Regionalnej” Leszek. – Co ciekawe, w kadrze nie gram jako napastnik, ale na lewym skrzydle.

Ale to nie koniec. Po skończeniu nauki w klasie gimnazjalnej, młody żaganianin przenosi się do Lubina, gdzie będzie grał w miejscowym Zagłębiu. Przeszedł już tam pomyślnie testy.

 – Będę grał w tamtejszej drużynie juniorów, która występuje w centralnej lidze, i jednocześnie uczył się w jednym z liceów – zdradza.

Leszek wierzy, że Zagłębie będzie dla mnie trampoliną do kariery. Jak podkreśla, chciałby pójść co najmniej w ślady innego żaganianina, Konrada Michalaka, który obecnie występuje w ekstraklasowej Wiśle Płock.

Napisz komentarz »