REKLAMA

Sport

Święto sportowców i trenerów

Opublikowano 16 lutego 2018, autor: TR

W sobotę, 10 lutego w Lubsku, odbyła się XI Gala Sportu. Wyróżnieni i nagrodzeni zostali najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze.

Gale sportu przez 11 lat wrosły w lubską tradycję.

– Pierwsze gale organizowaliśmy jeszcze w Lubskim Domu Kultury. Potem w hali OSiR-u – wspomina Janusz Duojć, dawany dyrektor OSiR, dziś starosta powiatu żarskiego.

Od 11 lat, wyróżniani są najlepsi sportowcy, działacze i trenerzy. W tym roku nagrody i wyróżnienia ufundował Urząd Miasta w Lubsku oraz Starostwo Powiatowe w Żarach. Rozstrzygnięto też kolejny plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Lubska.

Prezentację wyróżnionych przeplatały występy artystyczne. Przed gośćmi gali prezentowali się zawodnicy ju-jitsu, młodzi tancerze i finalistka programu mam talent, Inna Biliaieva z pokazem baniek mydlanych.

 

Zapasy, szachy, siatka, tenis, lekkoatletyka

Nagrody od Urzędu Miasta w Lubsku otrzymali:

Michał Rozmys – lekka atletyka – 1000 zł, Jagoda Borys – zapasy – 500 zł, Patryk Gubała – zapasy – 400 zł, Natalia Tomiałowicz – zapasy – 350 zł, szachiści: Aleksander Kiełek, Nikodem Mikołajczuk, Eryk Ostojicz, Karolina Machnicka, Nikodem Mikołajczuk i Jakub Mierzwiak  – wszyscy po 300 zł.

Nagrody po 250 zł trafiły do siatkarek: Sandry Kapeli, Lidii Milczanowskiej i Malwiny Nazaruk.

W gronie wyróżnionych znaleźli się tenisiści stołowi: Dominika Magdziarz, Weronika Czerniak – nagrody po 200 zł. W tej samej wysokości nagrody otrzymali: Agata Wojciechowska – szachy, Wojciech Gembara i Mateusz Dyderski – lekka atletyka.

 

Mają się czym pochwalić

W kategorii uczniowie szkół podstawowych za osiągnięcia sportowe nagrodzeni zostali: Michalina Chełminiak, Nikodem Stuła, Mateusz Bogdanowicz, Nikola Sobczak, Natalia Kuraś i Nikodem Bobryk – wszyscy otrzymali po 300 zł.

 500-złotowymi nagrodami zostali wyróżnieni gimnazjaliści: Tomasz Lambrecht, Kornelia Sówka, Klaudia Gapska, Martyna Kurant, Kamil Krzyżański i Krystian Paś.

Oprócz sportowców, na gali wyróżniono trenerów. Najwyższą nagrodę, 1000 zł, otrzymał trener lubskich zapaśników:

 – Zapaśnicy z Lubska naprawdę mogą się pochwalić dorobkiem punktowym we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w województwie i to się przekłada na wyniki Lubska. Na mistrzostwach Polski młodzików walczyliśmy w jednym dużym i w dwóch małych finałach. Jest wśród nas Natalia Tomiałowicz, która w kadetkach, na mistrzostwach Polski, zdobyła brązowy medal. Natalia jest członkiem kadry narodowej w zapasach i stypendystą starosty – wskazał trener zapaśników, Mirosław Sawicki.

Po 500 zł otrzymali trenerzy szachów: Mirella Wojciechowska i Waldemar Szylko.

Po 200 zł dostali trenerzy siatkówki, piłki nożnej, koszykówki, sztuk walki czy tenisa stołowego. Otrzymali je: Mariusz Ossowski, Zbigniew Tomiałowicz, Jarosław Rygier, Marek Gutowski, Jarosław Wysokiński, Bogdan Lech, Katarzyna Nowicka, Mirosław Niewiadomski, Damian Dworczak, Andrzej Freliszko, Karol Widerowski.

– Na gali zostali wyróżnieni i piłkarze, i karatecy, i szachiści. Szachy są mi najbliższe, a mistrzostwo szkół podstawowych w szachach uważam za najważniejsze osiągnięcie sportowe Lubska w 2017 roku, zwłaszcza że w pokonanym polu pozostały takie miasta jak Gorzów i Zielona Góra – podsumował burmistrz Lech Jurkowski.

– Urzeka mnie ilość i różnorodność dyscyplin uprawianych przez wyróżnionych sportowców i to jak liczna grupa kibiców jest ze swoimi sportowcami, uczestnicząc w gali. Kiedyś grałem w szachy. Teraz stawiam na pływanie i grę w tenisa – skomentował senator Waldemar Sługocki, który był honorowym patronem gali.

W czasie sobotniej gali nagrody wyróżniającym się lubskim sportowcom wręczył także starosta żarski. Otrzymali je: Mateusz Bondarenko, Michał Rozmys, Natalia Tomiałowicz, Krystian Paś, Piotr Kobita, Adrian Wierzbicki, Marcin Ksiuk, Tomasz Lambrecht i Radosław Bandziak.

Najpopularniejsi – Klaudia, Michał i Bartosz

W plebiscycie na najpopularniejszego lubskiego sportowca wygrała tenisistka Klaudia Wróbel, drugie miejsce zajął lekkoatleta Michał Rozmys, trzecie – piłkarz Bartosz Łapa. Kolejne: Natalia Tomiałowicz, Jagoda Borys, Krystian Paś, Dominika Magdziarz, Rafał Klauz, Paweł Szaja, Adrian Drosik. Prezentację laureatów uatrakcyjnił pokaz freestyle football w wykonaniu Adriana Duszaka.

Indywidualną nagrodę w postaci czeku na 200 zł ufundował radny powiatowy i miłośnik futbolu, Zbigniew Wydrych, a trafiła ona do piłkarza drugiej drużyny Budowlanych B. Łapy.

– Trzecie miejsce to wielki sukces, ale nie byłoby go, gdyby nie świetna postawa całej drużyny. Traktuję tę nagrodę jako wyróżnienie zespołu. Przypuszczam, że ten wynik  zawdzięczam również uczniom, znajomym, którzy oddali swój głos. Jako nauczyciel zawsze staram się promować zdrowy tryb życia – podziękował za wyróżnienie B. Łapa.

Drugie miejsce w plebiscycie na najbardziej popularnego sportowca Lubska zajął M. Rozmys, który w 2017 roku reprezentował Polskę na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce  w Londynie i dotarł do półfinałów. Niestety, z powodu planów startowych, Michała nie było na gali. Za nagrody podziękował na swoim profilu na Facebooku.

– W czasie gali bardzo często padało nazwisko Michała Rozmysa. To lekkoatleta, a lekkoatletyka to królowa sportu. Sam uprawiałem trójskok i cieszę się, że lekkoatleci są wyróżniani. Trochę szkoda, że w Lubsku nie ma bieżni z prawdziwego zdarzenia czy skoczni do skoku w dal czy trójskoku. Takie obiekty na pewno by się przydały, bo potencjał w młodych sportowcach mamy – skomentował J. Dudojć.

Nagrody dla młodych sportowców i ich rodziców przyznał też Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– Uważam, że to była najlepsza gala w historii. Przygotowywaliśmy się do niej od początku roku. Był bogaty program artystyczny i w sumie nagrody i wyróżnienia otrzymało około 200 sportowców, działaczy i trenerów – podsumowała Maria Łaskarzewska, dyrektor OSiR.

Napisz komentarz »