REKLAMA

Kronika policyjna

Szybkie i wściekłe

Opublikowano 16 lutego 2018, autor: Piotr Piotrowski

Dwie kobiety ścigały się w Iłowej. Brawurowa jazda, bez prawka i pod wpływem narkotyków, skończyła się stłuczką i lądowaniem na płocie.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że kobiety się pokłóciły. 25-letnią Martę S., uciekającą volkswagenem passatem, goniła jadąca audi A4 30-letnia Anna W.

– Ustaliliśmy, że kierująca audi A4 nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, po czym na łuku drogi, na ul. Żaków, uderzyła w tył volkswagena passata – informuje sierż. szt. Monika Broda, pełniąca obowiązki oficera prasowego KPP Żagań.

Nieprzytomną i ranną w głowę kobietę z audi wydostali strażacy z OSP Iłowa. Udzielili jej pierwszej pomocy, po czym przekazali ratownikom z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 30-latka śmigłowcem trafiła do szpitala w Zielonej Górze. Z kolei 25-latka z lżejszymi obrażeniami została przewieziona na obserwację na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Żarach. 

30-latka nie posiadała prawa jazdy. Mało tego, jechała pod wpływem środków odurzających i alkoholu. Policjanci pobrali jej krew do badań. Miała 0,3 promila.

– W jej audi policjanci znaleźli i zabezpieczyli woreczek strunowy z białymi kryształkami.  Obie kierujące wypisały się ze szpitala na własne żądanie – dodaje Broda.

Napisz komentarz »