REKLAMA

Kultura, Oświata

Psotka jest już w domu

Opublikowano 16 lutego 2018, autor: bj

Do swojej właścicielki wróciła kotka Psotka, zdjęta z drzewa przez żagańskich strażaków. Ma pokiereszowany brzuch, ale dochodzi do siebie.

Szczęśliwy finał ma historia rannego kota, którego z drzewa ściągnęli (5.02.) żagańscy strażacy. Zwierzę trafiło dzięki Straży Miejskiej do weterynarza, gdzie zostało otoczone opieką, ale nikt nie wiedział, do kogo należy.

Sprawą zainteresowała się dziennikarka gazety „Regionalnej”. – I całe szczęście, bo to właśnie z gazety dowiedziałam się, gdzie jest nasza Psotka – mówi Joanna Zygmuntowicz z Żagania. I dodaje: – Sąsiad zadzwonił i powiedział, że jest artykuł o naszej kotce. Natychmiast pojechałyśmy z córką do weterynarza – mówi uszczęśliwiona pani Joanna. Bo to właśnie 11-letnia Małgosia jest właścicielką Psotki. – Jesteśmy bardzo wdzięczne i chciałyśmy podziękować strażakom, strażnikom miejskim i panu doktorowi Grzegorzowi Wawrynowiczowi. I oczywiście gazecie, bo to dzięki artykułowi w „Regionalnej” ją odnalazłyśmy – mówi uśmiechnięta od ucha do ucha 11-latka.

 

Napisz komentarz »